Club d'Escacs Gerunda

  • Incrementar grandària de la font
  • Grandària de la font predeterminat
  • Decrementar grandària de la font


Efemèrides: avui és el dinovè aniversari del club

Correu Imprimir PDF
efemerides  logogerunda

El 15 de juliol del 1995 es va fundar formalment el club

Avui fa dinou anys es va fundar el Club d'Escacs Gerunda, segons consta als estatuts de la nostra entitat. El Gerunda va néixer de la fusió de dos clubs (l'AVAP i els Atzugàvers de Celrà) i d'un grup de jugadors provinents de diferents clubs (inicialment del Santa Eugènia, però posteriorment d'altres). Amb el temps va anar definint-se el perfil de club i va ser amb l'unió amb la secció d'escacs de l'ADAC (el 7 de setembre del 2005) que el Gerunda va orientar-se definitivament a la vessant més formativa i de promoció dels escacs. Els darrers anys el nostre club ha intentat potenciar la pràctica del joc amb iniciatives de tot tipus, amb un caràcter obert a la ciutat, oferint propostes que recullinin tots els nivells competitius i edats. Tres-cents cinquanta-vuit jugadors i jugadores han estat en algun moment d'aquests dinou anys escaquistes del Gerunda.

 

La frase de la setmana

"Hi ha dues classes de sacrificis: els correctes i els meus"

Mihail Tahl

Problema del dia


Subscriu-te a la web!!

Pots seguir les novetats de la web per email o bé amb el nostre feed RSS.    

Entra el teu email:


  Web C.E. Gerunda
      

Ens trobaràs al Facebook!

     

Trobes el contingut de la web interessant? Comparteix-ho afegint una nota al teu perfil del facebook.

T'expliquem com fer-ho!

Col.laboradors


Idioma

English French German Italian Portuguese Russian Spanish
Welcome

Fes-te soci!!

Propers esdeveniments

Usuaris connectats

Cap usuari connectat

L'enquesta

Què opines de "l'afer Rausis"?
 

Amb Firefox!

Veuràs molt millor la nostra web si fas servir el Firefox!! Descarrega-te'l a la següent direcció: www.getFirefox.com